"Po tom ako nás Generálna prokuratúra dva krát odmietla, neostávalo nám nič iné ako vypracovať vzorové podanie na Ústavný súd a osloviť s ním poslancov. Oslovili sme všetky politické subjekty. Vzorové podanie však asi najviac zaujalo poslanca Poliačika, ktorý o ňom postupne presvedčil ďalších poslancov. Po dvoch rokoch našej práce sme tak vec konečne dotiahli na Ústavný súd. Všetkým poslancom, ktorý podanie podporili svojim podpisom ďakujeme." uviedol Martin Husovec, právnik EISi.
"Som presvedčený, že čoskoro uvidíme výsledok nášho úsila v podobe nálezu Ústavného súdu SR, ktorým sa zruší účinnosť a následne aj platnosť napádaných ustanovení, čím dôjde k zastaveniu uchovávania údajov, ktorých rozsah a citlivosť spolu s nedostatočnými zákonnými zárukami proti zneužitiu týcto údajov proti občanom predstavuje výrazný a bezprecedentný zásah do práva na súkromný život. Takýto výsledok bude mať pre mňa ako aj pre všetkých občanov SR neoceniteľný význam v podobe zachovania nášho základného práva na súkromie zakotveného v Ústave SR ako aj v medzinárodných zmluvách" konštatuje Ľubomír Lukič, právnik EISi.
Podanie je zatiaľ vedené ako RVP 13053/2012.
Zoznam poslancov, ktorí podporili podanie.
European Information Society Institute je mimovládná organizácia, ktorá sa zaoberá prienikom technológií, práva a informačnej spoločnosti. EISi pôsobí aj ako neuniverzitné centrum pre výskum internetového práva a práva duševného vlastníctva.